"החיים האמיתיים של פינוקיו" תינוק נולד עם מוח בתוך האף

אולי, פעוט בן 21 חודשים, מבריטניה נולד עם מום שבר מוח (encephalocele) מצב שגרם למוחו לגדול דרך סדק בגולגולת שלו לתוך אפו. אולי עבר מספר ניתוחים כואבים בבית החולים לילדים בברמינגהם כדי לאפשר לו לנשום.

"הייתי כל כך מפוחדת לתת לאולי לעבור ניתוח קשה כזה. הוא היה כל כך שברירי, ואני לא יכולתי לשאת את המחשבה של לאבד אותו. אבל הרופאים הסבירו שהוא בסיכון להידבקות זיהום או דלקת קרום המוח – אז הסכמתי לניתוח" ספרה איימי פול אימו של התינוק.

בשבוע ה-20 להריונה, הרופאים הבחינו ברקמות רכות הצומחות על פניו של העובר. סריקות אמאראיי לאחר מכן אישרו כי ישנו גוש על אפו. על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, זה קורה כאשר הצינור העצבי אינו נסגר לחלוטין במהלך ההריון, ומשאיר פתח קו האמצע של החלק העליון של הגולגולת, באזור שבין המצח והאף, או בחלק האחורי של הגולגולת.

CWLbFo_U8AEI1y-

 

 

היא נזכרת: "כשנתנו לי להחזיק את אולי, הייתי כל כך מופתעת כמעט לא יכולתי לדבר. הוא היה כל כך זעיר, אבל  היה גוש בגודל כדור גולף  על אפו. בהתחלה לא הייתי בטוחה איך אתמודד, אבל ידעתי שאני אוהבת אותו לא משנה איך הוא נראה" התגובות מהסביבה לא איחרו לבוא "אישה אחת אמרה לי שלא הייתי צריכה בכלל להביא אותו לעולם. כמעט פרצתי בבכי".

מרטין אוונס, מוביל קליני לכירורגיה בבית החולים לילדים ברמינגהם, מסר כי מקרים כאלה נדירים מאד, " אני רואה אולי אחד בשנה אנחנו מאוד שמחים כי הניתוח עבר בהצלחה, ואני מאחל לו כל טוב.. לעתיד. "

אולי כנראה יצטרך פעולות נוספות בעתיד אבל הרופאים מחכים לראות כיצד גולגלתו מתפתחת לפני ביצוע כל ניתוח פולשני יותר.

 

סיפורים קשורים

הוסף תגובה לפוסט

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Powered by themekiller.com